Jakie wybierać fototapety do wnętrz biur i środowiska domowego?​

fototapeta w salonie

Fototapeta to ciekawy i przyciągający uwagę dodatek do wnętrza. Świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze, kluczem jest jednak odpowiedni jej wybór. Na co zwrócić w tym przypadku uwagę? Serdecznie zachęcamy do lektury artykułu, który powinien ułatwić taki zakup.

Wybór fototapety do domu

Zakup fototapety do domu to tak naprawdę dziesiątki różnych możliwości i dobór przede wszystkim w zależności od potrzeb oraz własnych preferencji. Tutaj warto jednak wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • metraż wnętrza – tapety z dużymi wzorami raczej nie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach,
  • ściany – w przypadku nierówności można zamaskować je wzorami 3D,
  • oświetlenie – we wnętrzach od strony północnej zdecydowanie lepiej sprawdzą się tapety w jasnych kolorach.

Oczywiście przy zakupie trzeba wziąć też pod uwagę własne preferencje pod względem estetyki. Fototapety drukowane pod wymiar będą w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem, pozwolą bowiem nadać unikalnego charakteru pomieszczeniu.

Wybór fototapety do biura

W przypadku biur – poza powyższymi czynnikami – koniecznie należy wziąć też pod uwagę inne elementy. Jednym z ważniejszych jest to, aby fototapety pasowały do danej przestrzeni oraz nie rozpraszały pracowników i sprawiały, że wnętrze będzie sprzyjać myśleniu i koncentracji. Tzw. tapety obiektowe powinny być dodatkowo wysoce odporne na zabrudzenia, a także łatwe w czyszczeniu. Aby było to możliwe, muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, choć ważny jest dodatkowo wzór, który może maskować różnego rodzaju niedoskonałości. Najlepiej więc postawić na delikatne wzory oraz kolory inne aniżeli biel i czerń.

Jak widać, wybór fototapety do domu oraz biura nieco różni się od siebie. W pierwszym przypadku mamy zdecydowanie większą dowolność, co będzie ważne podczas podejmowania decyzji o zakupie. W drugim natomiast trzeba wziąć pod uwagę to, że pracownicy mogą mieć różne gusta w tym zakresie. Jeśli więc poszukujesz unikalnych fototapet dopasowanych do Twoich potrzeb, to koniecznie się z nami skontaktuj.

Royal Print Sp. z o.o.

ul. Uniejowska 6/5a

01-485 Warszawa (Bemowo)


Kontakt

tel. +48 579 724 486

kontakt@royalprint.com.pl

GODZINY OTWARCIA

PONIEDIZAŁEK – PIĄTEK 9:00 – 18:00