Jak plakaty wpływają na zwiększenie sprzedaży?

drukowanie banerów

Reklama zewnętrzna może przyjmować różne formy  od  plakatów przez potykacze po billboardy. Istnieje wiele sytuacji w życiu firmy, w których warto zlecić wykonanie plakatów. Niekiedy produkowanych jest kilka sztuk, innym razem pojedyncze egzemplarze. Czy plakaty mogą wpływać na poziom sprzedaży?

Od czego zależy skuteczność plakatu reklamowego?

Skuteczność plakatu reklamowego zależy od planu marketingowego, oraz dobrze zdefiniowanego profilu odbiorcy. Sama produkcja plakatu nie jest kosztowna, a w porównaniu z ulotką reklamową pozwolą dotrzeć do większej liczby odbiorców. Kluczem do sukcesu jest opracowanie ciekawej formy reklamy, która będzie przykuwała uwagę — zwiększając tym samym identyfikację marki, a następnej kolejności szanse na wzrost sprzedaży. Chcąc zwiększyć szanse na osiągnięcie większego zysku ze sprzedaży, warto zaplanować miejsce ekspozycji plakatów.

Gdzie najlepiej wieszać plakaty reklamowe?

Skuteczność druku wielkoformatowego zależy w dużej mierze od miejsca ekspozycji plakatu, czy też billboardu reklamowego.  W przeciwieństwie do ulotek, ta forma reklamy jest stonowana i klient zapoznaje się z nią w sposób nieświadomy, mimowolny, przez co ma ona zdecydowanie większą skuteczność działania. Plakaty rozwieszane są przede wszystkim tam, gdzie nie ma możliwości umieszczenia innych form reklamy. Do takich miejsc zalicza się środki komunikacji publicznej, windach czy też centrach handlowych. Dobrym miejscem będzie każde miejsce, w którym zwykliśmy spędzać czas wolny. Pozytywnym wydźwiękiem tej formy druku wielkoformatowego jest również oddziaływanie na zachowania online odbiorców. Konsumenci zaintrygowani wiadomością, hasłem reklamową usługą przedstawioną na plakacie wyszukują szczegółów o firmie i jej ofercie w internecie, nierzadko w miarę możliwości decydując się na pierwsze zakupy. Z tej formy reklamy na plakatach szczególnie często korzystają ośrodki kultury, kina czy teatry.

Royal Print Sp. z o.o.

ul. Uniejowska 6/5a

01-485 Warszawa (Bemowo)


Kontakt

tel. +48 579 724 486

kontakt@royalprint.com.pl

GODZINY OTWARCIA

PONIEDIZAŁEK – PIĄTEK 9:00 – 18:00